Parafia św. Brata Alberta

w Jastrzębiu-Zdroju

... być dobrym jak chleb

Legion Maryi

Spotkania w poniedziałek po wieczornej Mszy św. o godzinie 17:00.

(opiekun –ks. Proboszcz)

Legion Maryi jest stowarzyszeniem ludzi świeckich, których celem jest głoszenie chwały Bożej, wspieranie Kościoła na polu ewangelizacyjnym i dążenie do osobistej świętości poprzez modlitwę, pracę apostolską w duchu zawierzenia i pod przewodnictwem Najświętszej Maryi Panny. Duch Legionu to ten sam duch jaki ożywiał Maryję. Jest to duch pełnienia woli Bożej, wielkiej pokory, troskliwości i pełnej poświęcenia miłości, a zwłaszcza Jej mężnej i niewzruszonej wiary. Legion Maryi wziął swą nazwę od legionów rzymskich, gdyż ma być – tak jak one – niepokonaną armią Maryi, której sukcesy będą w dużym stopniu zależały od niezłomnego ducha legionistów. Pomaga Maryi w doprowadzeniu wszystkich do Jej Syna. Jest armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję. To zadanie pełni od 1921 roku, to jest od czasu założenia go przez Sługę Bożego Franciszka Duffa, Irlandczyka. W Polsce istnieje od lat 80-tych XX wieku.

Legion Maryi w naszej parafii powstał w maju 2000 roku, skupia chętnych do modlitwy auksyliatorów i członków czynnych. Zebrania odbywają się w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. W parafii podejmujemy różne prace zlecone przez Księdza Proboszcza lub kierownika duchowego. Uczestniczymy z chorymi w Kaplicy Szpitalnej na modlitwie różańcowej i Koronce do Miłosierdzia Bożego. Modlimy się również w Domu Pomocy Społecznej wraz z pensjonariuszami. Prowadzimy modlitwy za zmarłych legionistów, auksyliatorów i członków ich rodzin w kościele i w kaplicy. Zapraszamy chętnych do Legionu,  żeby pomagać wszystkim potrzebującym pomocy fizycznej i duchowej.


Pozostałe grupy modlitewno - formacyjne w naszej parafii:

Informujemy, że:

Administratorem wszelkich danych (w tym osobowych) jest Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta z siedzibą i adresem w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Wielkopolskiej 20 A, adres e-mail: jastrzebie.albert@archidiecezjakatowicka.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies "ciasteczka" do przechowywania danych na Twoim komputerze. Pokaż więcej informacji

Rozumiem powyższe informacje. Zamknij tą informację